3’ncü GSM operatörü yolda

Anasayfa MANŞET HABER, TEKNOLOJİ 10 Ağustos 2017 Okunma
3’ncü GSM operatörü yolda
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılmasının, üçüncü bir GSM operatörü ile gerçekleşeceğini ifade etti

Kıbrıs Gazetesi’nden Ali Cansu’ya konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılmasının, üçüncü bir GSM operatörü ile gerçekleşeceğini söyledi; “4.5G, 3’ncü operatör ile gelecek” dedi.

Dürüst, “GSM’de, 4.5G için ihaleye çıkma yetkisi Bakanlar Kurulu’ndan alındı. Şu anda biz, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’na talimat verdiğimiz andan itibaren ihaleye çıkılacak durumdadır” şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmaların ve eğilimin, 4.5 G’nin, üçüncü operatör ile birlikte olması yönünde olduğunu ifade eden Dürüst, “Bu kararlar, bir hükümet politikası ile verilecek kararlardır. Ben tek başıma bu kararları veremem. Eğer bir adım atılıyor ise bunun hükümet ile birlikte adım atıldığını herkes bilmelidir” ifadesini kullandı.

Bakan Dürüst, Özelleştirme Kurulu’nun, Para, Kambiyo ve İnkişaf Dairesi bünyesindeki bir yapı olduğunu belirterek, “Teknik yönden ve ilgili bakanlık olarak çalışmalar bizim üzerimizden yürütülecektir” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co