ABD’den Türkiye sınırına askeri yığınak

ABD’den Türkiye sınırına askeri yığınak

 son dönemde Romanya ve Bulgaristan’a askeri sevkiyat yapmıştı. Son gelen bilgilere göre ise Romanya’daki ABD üslerinden bazı birliklerin Bulgaristan’a kaydırıldığı, Bulgaristan’a giren ABD askerlerinin ise  sınırına doğru ilerlediği öne sürüldü.

Romanya’dan Bulgaristan’a giren  askerleri, konvoy halinde Bulgaristan’ın  sınırına doğru ilerlediği iddia ediliyor. ABD, son bir yılda Romanya ve Bulgaristan’daki askeri varlığını artırmaya başlamıştı. ABD, en büyük asker ve malzeme sevkıyatını da bu yılın şubat ayında yapmış, Novo Selo askeri üssüne yeni birlikler yerleştirmişti.

Bulgaristan Savunma Bakanlığı, bu sevkıyatla ilgili, 120 ABD askerinin hâlihazırda üste bulunduğunu, 80 tankın ve yüzlerce silahlı savaş aracının daha askeri üsse ulaşacağını duyurmuştu.

TAKVİM.COM.TR GÜNDEME GETİRMİŞTİ
ABD’nin Türkiye sınırına yapmış olduğu askeri yığınağı takvim.com.tr gündeme getirmişti. Askeri sevkiyatlarla ilgili yetkililerden herhangi bir açıklama gelmemişti. Romanya’da bir benzin istasyonundaki TIR şoförü Türk vatandaş, yoldan geçen ABD askeri araçlarını görüntülemişti. ABD’nin son dönemde Romanya’nın yanında Bulgaristan, Gürcistan, Ürdün ve Suriye gibi ülkelere de sevkiyat yapması ABD’nin zamanında Sovyetlere uyguladığı çevreleme politikasını akıllara getirdi.

.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co