Mobeseler takılıyor !..

Anasayfa MANŞET HABER, ÖZEL HABER 15 Aralık 2017 Okunma
Mobeseler takılıyor !..

KKTC genel seçimleri için geri sayım başlarken, İçişleri bakanlığı seçim öncesi kolları sıvayarak bazı tamamlanması gereken projeleri tamamlama uğraşı içerisine girdi.

Uzun süredir yetersiz kaldığı dile getirilen cezaevinin temellerinin atıldığı öğrenildi. Minareliköy’de temelleri atılan cezaevinin tamamlanması için çalışmaların sürdüğü ve kısa bir süre sonra tamamlanacağı belirtiliyor.

Cezaevinin yanısıra, kısa bir süre önce dağıtılan kırsal kesim arsalarının alt yapılarının yapılması için çalışmaların başladığı öne sürülüyor. Muhalefet tarafından seçim yatırımı olarak nitelendirilen ve içinde mezarlık bile bulunan kırsal kesim

arsalarının alt yapılarının da kısa bir süre içerisinde tamamlanacağı belirtiliyor.

Suçların arttığı ve suçluların tespitinin alt yapı eksikliği nedeniyle zorlanıldığı ülkede ‘Mobeselerin’ de kısa bir süre sonra belirlenen yerlere konacağı öğrenildi. Aselsan tarafından hibe olarak verilecek olan Mobeselerin nokta yerlerinin tespit edildiği açıklandı.

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Gürkan Kara konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bakanlık olarak bizler seçim var diye hizmeti aksatmayı düşünmüyoruz. Ülkede yetersiz kaldığı öne sürülen cezaevinin temelleri döküldü. Münareliköy’de yapımına başlanan cezaevinin kısa bir süre içerisinde bitirilmesini hedefliyoruz. Böylelikle suçlu olsalar bile insan gibi muamele görmeleri gereken mahpusların daha rahat bir ortamda kalmalarını sağlayacağız dedi.

Gürkan Kara açıklamalarına devamla, kırsal kesim arsalarının alt yapı çalışmalarına da başladık. Dağıtılan kırsal kesim arsalarının alt yapıları tamamlanarak gençlerimizin hizmetine sunulacak. Ayrıca mobeselerin nokta yerlerini de Polis Genel Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte tespit ettik. Aselsa’nın hibe edeceği Mobeseler artık suçluların korkulu rüyası olacak. Ve suç oranları çok azalacak ifadesinde bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co