Polis Yasa Tasarısı Komiteden geçti

Anasayfa MANŞET HABER, ÖZEL HABER 14 Aralık 2017 Okunma
Polis Yasa Tasarısı Komiteden geçti

Polislerin uzun bir süredir geçmesi için uğraş verdiği ancak geçtiğimiz hafta Meclise gelerek geri komiteye gönderilen Polis Yasası bugün komiteden geçti.

Komiteden geçen Polis Yasasında bazı düzenlemeler yapılarak tekrar Meclise sevk edildi.  Polisler tarafından dört gözle beklenen Polis Yasasının bu kez siyasilerin sözlerinden tekrar dönmemesi halinde Meclisten de geçmesi bekleniyor.

AHMET KAŞİF VE ZEKİ ÇELER’DEN DESTEK 

Önceki günler önce Meclis’te nisap olmaması nedeniyle görüşülemeyen, ancak daha sonra Meclis önüne gelmesine rağmen yeterli bulunmayarak tekrar komiteye gönderilen  Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik) Yasa Önerisi bugün DP’nin muhalefetine rağmen komiteden geçti. Başsavcının davet edilmesine karşın komiteye gelmemesi de dikkat çekerken, yasa tasarısı ile ilgili olarak UBP Milletvekili Ahmet Kaşif’in büyük gayret sarfettiği, TDP Milletvekili Zeki Çeler’in de oy hakkı olmamasına rağmen Polise destek için komitede bulunduğu belirlendi.

POLİS GENEL MÜDÜRÜ İLE GKK ONAY VE DESTEK VERDİ

Komite Başkanı Ahmet Kaşif’in girişimleri ile geçen yasa tasarısına Erkut Şahali’nin red oyu verdiği öğrenilirken, DP Başkanı Serdar Denktaş’ın göndermiş olduğu Maliye yetkilisi ile Emeklilik Dairesi Müdürünün tasarıya şiddetle karşı çıktığı öne sürülüyor. Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik) Yasa Önerisi Polis Genel Müdürünün yanısıra GKK’den gelen bir yüzbaşının da onay verdiği ve tasarının desteklendiği öğrenildi.

SERDAR DENKTAŞ’TAN ENGELLEME ATAĞI SONUÇSUZ KALDI

Ahmet Kaşif’in yasa tasarısının 2019 yılında geçme önerisi ve hükümete gelecek kişilerin taslakta hata varsa düzeltme yönüne gitmesi önerisine sıcak bakılırken, sigortalıların da ileride yapılacak düzenlemeler ile yasa tasarısı dahiline katılmasının mümkün olacağı öğrenildi.

Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik) Yasa Önerisi ile ilgili olarak DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın yasa tasarısının reddedilmesi için TC Büyükelçiliği ve Türkiye nezdinde girişimde bulunduğu ancak bu girişimin Türkiye tarafından da kabul görmediği öne sürülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co