SAHİBİNE MESAJLAR

SAHİBİNE MESAJLAR

Sn. Derviş Eroğlu, bağımsız Milletvekili Hasan Taçoy’un ısrarlı cevapları sonrasında seçimin 15 Nisan tarihinde artık olacağı yönündeki kanaatimiz oluştu. Bizim Minik Kuşlar nedense rahat durmayıp, sizin de ikinci bir İrsen olayını UBP’ye yaşatmak için kolları sıvadığınızı söyledi. Hatta yıldızınızın bir türlü barışmadığı Hüseyin Özgürgün’ün yerine isim bile bulduğunuzu dile getirdiler. Sn. Eroğlu, bizim komşu Abuziddin bey Faiz Sucuoğlu’nun ismini sayıklarken, Növber abla ben Eroğlu’nu iyi tanırım. Manevi oğlu olarak gördüğü Sunat Atun’u da o koltuğa oturtabilir diyor. Sn. Eroğlu, bazıları Meclis Salonlarının önünde ‘Siyaset tesadüfleri sever’ kısa metrajlı filminden çıkan adaylara omuz atıp, ayaklarına bayda atarak rakiplerimi ekarte ettiğini sanan başkanlar ile dolu. Garip.

**

Sn. Süleyman Manavoğlu, Polis teşkilatında acaip işler olduğuna tanık oluyoruz. Örneğin, Girne polis müdürü Ali Adalıer, Güzelyurt polis müdür yardımcısı olurken, Sıtkı Erkıvanç Girne Polis Müdürlüğüne getirildi. Geçen hafta İskele polis müdürlüğüne atanan Hüseyin Sağıroğlu Polis Okulu müdürü olurken, Polis okulu müdürlüğünde bulunan Bekir Abatay G.Mağusa polis müdürlüğü yardımcılığına getirildi. Şimdi eğri oturalım ama doğru konuşalım. Müdürlük mevkinde olan birisinin tenzili rütbe ile Müdür Yardımcılığına getirilmesinin yanısıra bugüne kadar hiç yaşanmamış bir durumda daha koltuğunu ısıtmamış bir Müdürün bölgesinden alınarak başka bir yere tayininin esbabı mucibesi acaba nedir? Bizim komşu Nureddin amca aylardır soruşturulan FETÖ soruşturması ile ilgili bir durum var mı bir genel müdüre sor dedi. Sn. Manavoğlu, tayinleri çıkan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum. Kar taneleri gibi birbirine zarar vermeden yol almanın mümkün olduğunu bilmeyenler güneşi gördükten sonra erimeye mahkûmdur. Varsa kirlenen kar taneleri bırak temizlerin arasından eriyip gitsin.

**

Sn.Faiz Sucuğlu, geçtiğimiz gece hayırlara vesile olsun bir rüya gördüm. Rüyamda koskoca bir koltuk vardı. Ak saçlı, nur yüzlü birisi gel oğlum Faiz. Bak yıllardır taşıdığın su bulanmadı. İstediğimiz zaman da bir tas suyu bize çok görmedin. Gel koltuğa otur diyordu. Ancak sen koltuğun bir sapından tutarken diğer sapından da biri tutuyor ve beyaz saçlı adam ona da göz kırpıyordu. Sn. Sucuoğlu, sizin taraflara şöyle bir göz attığımız zaman İstikbalinizin koltuğun bulunduğu göklerde olduğunu görüyorum. Aman dikkat edin ozon tabakası delinmesin. Ozon tabakası delinince tepe üstü düşmeyin.

**

Sn. Göktürk Ötüken kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiğiniz açıklamanızda, yönetimdeki görevinizden istifa ettiğinizi duyurdunuz. Siyasi hayatınıza Ulusal Birlik Partisi üzerinden devam edeceğinizi söyledikten sonra Halkın Partisi’nde Lefkoşa İlçe Başkanlığı’nın Yönetim Kurulu’nda görev almanız açıkladığınız istifa gibi şok etkisi yaratmıştı. Sevgili Göktürk seni tanımasam birileri bir şeyler vaat etti ve Göktürk bu nedenle istifa etti diye düşünecektim. Bu olmayacağına göre perde arkasındaki sır nedir diye sorsam. Sevgili Göktürk, deneyim kazandığın siyasetten kopman siyaset adına eksiklik olur. Çünkü belli konularda bilgi birikimi olan insanların  aydınlatamadığı toplumları şarlatanlar aldatır.

**

Sn. Doğuş Derya, Diyanellos Sigara Fabrikasından bozma Meclisi Mebusan içerisindeki tartışmada, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ileri sürerek %60 halkın oyu ile Cumhurbaşkanı seçilmesi sonrasında size ‘Senin Cumhurbaşkanın’ diyerek Akıncı’nın kendi Cumhurbaşkanı olmadığını ima eden ‘HARP –SAVAŞ Bakanına 11 Milyon 250 bin kere bende benim bakanım olmadığını söylüyorum. Sevgili Doğuş, yalnız bir büyüğün olarak sana bir nasihatte bulunmak istiyorum. HARP-SAVAŞ Bakanı tekin birisi değildir. Onun ile dalaşırsan, Piyade Tüfeğini kaptığı gibi seni de ‘Vurur’ Bak sevgili Doğuş, tavuğun da penguenin de kanatları var. Ama her ikisi de uçamıyor. Ancak birisi yüzerken tertemiz kutup sularında diğeri eşeleniyor bal çukurunda. Bilmem anlatabildim mi?

**

Sn. Talip Atalay gözünüz aydın. Sizin bitirilmeniz konusundaki çabalar, yanlış bilgilendirmelerden kaynaklanan karalamalar sonunda hakkınızdaki kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.Mersin’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra aklanmanız toplumun büyük bölümünde memnunluk yarattı. Sn. Atalay, Adalet ancak hakikatten, saadet ancak adaletten doğabilir. Hakikat ortaya çıktı sizi saadete boğdu dersek sanırım en doğrusunu söylemiş oluruz.

**

Sn. Ayse Öztabay  sosyal medyada yaptığınız paylaşımda, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elçil’in, Yeni Erenköy İlkokulu ve Lefkoşa Atatürk ile Şehit Doğan Ahmet İlkokullarındaki sularda koli basili olduğunu açıkladığınızı belirttiniz. Ayrıca, hükümetin ve uzman bakanlarının kontrolü altında sosyal hukuk devletinin yıldızlı icraatsızlıklarından doğan gelişmeleri öğrenmeye devam ediyoruz ifadesinde bulundunuz. Sevgili Ayşe, Allah yıldızlı icraatsızlıklara imza atanlara yürü ya kulum derken biz garibanlar arabalarımızı sattık. Ne hikmetse gökten Hülya Avşar düşse bizim gibi garibanların başına hep yıldızlı icraatsızlıklara imza atanlar düşüyor.

**

Sn. Nezihi Beyaz  Türkiye’ye bağlanıp entekre olmak isteyenlerin sizde bağlanmak istermisiniz sorusuna tabi ki hayır Rıza. Bağlanmadığımız halde burayı da kendi kafalarına göre dizayn etmek amacıyla laikliği sulandırmaya çalışan AKP’nin yönetimindeki Türkiye’ye bağlanmak kabus gibi bir şey dedin. Da, kadının araba kullanmamasını, oy kullanmaması gerektiğini, evden yanında erkek olmadan dışarı çıkmamasını ve erkekten sabah akşam dayak yemesinin dini bir vecibe olduğunun belirtildiği bir görüşe birçok kadın ‘Evet’ deyip bunu desteklerse bizler ne diyebiliriz ki? Sevgili Nezih, hıyar soyulduğu zaman hıyar olduğu gerçeğini kaybetmez ki.

**

Sn. Ediz Manici sosyal medyada yaptığın paylaşımında, ben kimseye yardım yada yalancı şahitlik yapmadım. Yapmamda. Adımın basında açık yazılması bir suç işlemişim gibi deşifre edilmem,  benim gururumdan çok eşim ve şuanda hukuk 2.sınıf ta okuyan oğlum ve lise bir olan kızımı çok etkiledi. Gerçek basına yanlış yansıtıldığı için doğal olarak halkımız yorum yapar ama ben suçsuzum ve günün sonunda bu ortaya çıkacak dediniz. Sn. Manici hata ve yanlışlıklar insanlara has bir olaydır. Açık açık ben suçsuzum derken bu olaya senden çok evlatlarının ve eşinin senden daha çok üzülmesi sana olan sevgilerinden kaynaklanmaktadır. Hakikat gün ışığı gibidir. Gecenin karanlığından sıyrılıp etrafı aydınlattığı zaman  üzülen eşin ve evlatların da eski mutlu günlerine dönecek. Ve unutma haklılığın ortaya çıkınca yalancının mumu nasıl mum bitene kadar sönerse, senin ile ilgili iddia da bitecek. Yeter ki umudunu kaybetme.

**

GÜNÜN KOMİK FOTOSU

**

GÜNÜN FIKRASI

Yakalarsam benimsin

Adamın biri zayıflama merkezine gitmiş.

Bir kapıda ’10 dakikada 1 kilo’ yazısını görmüş

Ve hemen içeri girmiş. Birde bakmış

çok güzel bir kadın  boynunda

‘Yakalarsan Seninim’ yazısı var. Adam

Kaçıyor adam kovalıyor. Ama yakalayamıyor ve

Dışarı çıkarak tartılıyor. Ve gerçekten 1 kilo verdiğini

Görüyor. Sonra bir kapı daha görüyor.

’10 dakikada 10 Kilo’ yazıyor. Adam oraya da giriyor.

Karanlık bir oda. İri kıyım hayvan gibi zenci,

boynunda da bir yazı

Yakalarsam benimsin’

 

**

GÜNÜN SÖZÜ

Düştüğünde yanında olan değil

Kalkman için el uzatan dosttur.

Unutma kötü günde katkısı

Olmayanın

Hissesi yoktur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co